0

Ból stawów – Jak sobie z nim poradzić?

Czym spowodowany może być ból stawów?

Dyskomfort stawowy spowodowany bólem może być wynikiem urazu lub choroby atakującej jakikolwiek więzadło lub ścięgna otaczające staw. Uraz lub przebyta choroba może również wpływać na więzadła, chrząstki i kości w stawie, prowadząc do bolesności stawu. Ból ten jest główną cechą zapalenia stawów (artretyzmu),infekcji oraz rzadkich nowotworów stawu.

Kiedy ból stawów się nasila?

Ból stawów może być silniejszy pod wpływem ruchu, nacisku lub obciążającej aktywności fizycznej. Bóle stawów mogą być bardziej odczuwalny przy kontakcie z ciepłem, co dodatkowo objwia się obrzękiem i tkliwością.

Jeśli ból w stawie utrzymuje powyżej tygodnia, powinien go skonsultować lekarz. Co więcej, silny ból w stawie powinien być oceniony medycznie tak szybko, jak to tylko możliwe. Lekarz przeanalizuje historię objawów prowadzących do bólu stawu i związanych z nim dolegliwości uwzględniając czynniki obciążające, które wpływają na stopień bólu. Po podstawowym wywiadzie lekarskim mogą być konieczne dalsze badania, w tym badania krwi i zdjęcia rentgenowskie lub inne badania obrazowe. Czasami konieczne jest wykonanie zdjęcia rentgenowskiego.Warto również zakupić dobre tabletki na ból stawów.

Jak leczyć bóle stawów?

 Leczenie dolegliwości stawów jest ukierunkowane na dokładną przyczynę leżącą u podstaw tej choroby. Jeśli problemem jest uraz, początkowe leczenie często obejmuje odpoczynek, stosowanie zimnych kompresów i leków przeciwzapalnych. Konieczna może być stopniowa fizjoterapia rehabilitacyjna.Bardzo dobre w ostatnim czasie okazują się tabletki na ból stawów.

tabletki na ból stawów

Jeśli u chorego występuje artretyzm powodujący ból stawów, można zalecić leki przeciwzapalne, a następnie inne leki  ukierunkowane na przyczynę zapalenia stawów. W przypadku choroby kości, więzadła lub chrząstki może być wymagana operacja chirurgiczna. W przypadku uporczywego bólu konieczna jest ocena medyczna przez lekarza specjalistę. Leczenie zależy bowiem od podstawowej przyczyny bólu stawów, jak omówiono powyżej. Jeśli ból stawów powoduje zapalenie stawów, konieczne może być zastosowanie leków przeciwzapalnych i innych leków w zależności od rodzaju zapalenia stawów. Operacja może być konieczne w przypadku uszkodzenia chrząstki lub więzadeł.

ból stawów

 

Administrator

Dodaj komentarz